Çaresiz Kıl Nasıl Etkinleştirilir?

Kendilerine yardım edebilecek konumda olmayan bu kişilere yardım etmek son derece önemlidir ve ancak zorlayıcıdır. Her şeyden önce, çaresiz bir kişinin somut davasında, sağlanacak en etkili etkinlik türü nedir anlamamız gerekir.
Açlık çeken bir grup insan varsa açlıktan besin almak için fonları kullanabilen güvenilir bir organizasyona para vermektir. Günümüzde evsiz olan insanlar varsa, kimse ev yapamazsa (kimimiz pek rahat olamaz ya da rahat hissetmiyorsa), o zaman evsizler için bir organizasyona gönüllü olmak için en iyi yol olabilir veya böyle bir kuruluşa para tahsis etmek. Bazı durumlarda, çaresiz kişiye yardım etmenin en iyi yolu belirli bir grup kişiye yardım etmeyi taahhüt eden bir organizasyon yoluyla gerçekleştirmektir.
Kişisel olarak tanıdığımız bir kişi, yakın dostu olan bir ev üyesi gibi yardıma ihtiyacı olduğunda, o kişiden hangisinin en faydalı olacağını ortaya çıkarmak istiyoruz. Sevilen birimizin ameliyattan iyileşmesi yemek getirmek için yararlı olur mu? Eğer öyleyse, kişinin hangi türden öğüt aldığını ve ne tür bir yemek yemeyi sevdiğini bulmamız gerekecek, aksi takdirde yemekler buzdolabında kullanılacak ve hiçbir zaman yenilmeyecektir. Kişi, bir kişinin köpeğe yürümek ya da kediyi beslemek istiyorsa, o zaman j0b’yi yapabilir miyiz, yoksa başkası bu şekilde etkinleştirilmesi için şartlar mı bulmamız gerekir. Belli bir kişi satın alma işlemini gerektiriyorsa, muhtemelen işte bunun yapılması gereken nokta budur. Belirli bir kişinin & rsquos’un talep ettiği bir listeyi alırken, mümkün olduğunca çok sayıda kişinin yardımcı faaliyetlerde bulunabilmesi için bir grup aile üyesi veya yakın arkadaşınız olması önemlidir. Belirli bir kişi olarak, şu an sevilen kişilerin sorumlulukları kadar sorumluluklarını yerine getirmek çok zor. Bu sorumluluklar şu an için kendi işlerini yapamıyor. Bazı durumlarda, ihtiyaç duyan sevilen bir kişiye yardımcı olmak için en iyi yol, & ldquohelpers grubunu organize etmektir. & Rdquo
Kendisine yardımcı olması için cesaretle kendine yardımcı olabilecek çaresiz bir kişiye nasıl yardım edileceğini bilmek zorlaşır. Hepimiz, cesaret, ahlaki dayanıklılık ve kararlılık eksikliği yüzünden kendilerini kurtarabilecekleri umutsuz bir yere götüren bireylerin biliyoruz. Benim bakış açımdan, bu insanların bir umut enerjisine manevi bir asansör ihtiyacı olacaktır. Kendileri için hesap verebilecekleri psikolojik bir anlayışa ihtiyaç duyacaklardır. Bu davalardan birçoğunda, insanlara sağlıkla ilgili yardım aramaları veya bir terapist görmeleri için ipucu veriyoruz. Bireysel reddettiği zaman, kendine yardımcı olmayacak bir kişiye nasıl yardım edileceğini bilmek inanılmaz derecede zor oluyor. Zaman zaman telefon görüşmelerim ve ziyaretlerimin çok fazla yardım sağlaması gibi görünmediği için tek seçeneğim umutsuzluğa düşmüş belirli bir kişi için dua etmek olan tam noktaya ulaşıyorum. Bu durumlarda, yaptığım telefon görüşmelerinin ve ziyaretlerin sayısına da bir sınır koymalıyım, çünkü sonunda sonunda da depresyondaki ve sinirli insanlar haline gelebilirim. Bununla birlikte, iletişimi durdurmak istemiyorum, ancak sınırları belirlemek zorunda kalacaklar. Bazen kendimize yardımcı olabilecek ancak yapamayacak olan erkeklerle sınırlar belirlemeliyiz.
Başkalarına yardım etmek, her birimiz için ruhsal yolun önemli bir parçasıdır. Diğer kişileri destekleme zamanı kazanmak zor ve paramızı paylaşmak sık sık zor. Fakat kendimizi açlığa kapılmadığımız sürece ve kendimize iyi bakamayacağımız sürece, istediklerimiz için erişilebilir olan kendi sınırlarımızda her zaman ve para kazanmak zorundayız.
Medyum Orta Carole Lynne
***