Çaresiz Kıl Nasıl Etkinleştirilir?

Kendilerini destekleyemeyenleri desteklemek çok önemlidir ve ancak bunları desteklemek zordur. Her şeyden önce, çaresiz bir bireyin özel durumunda bir anlayışa sahip olmamız gerekir; bu, sunulan en etkili yardım çeşididir.
Açlık çeken bir grup insan varsa, cevap, aç olanlara yiyecek bulmak için fonları kullanabilen saygın bir kuruluşa gelir sağlamak olabilir. Evsiz olan insanlar varsa, tek bir ikamet yeri sunamamışlarsa (bu ikimizden pek çoğumuz rahat edemiyor ya da kendilerini rahat hissetmiyorlar) o zaman ideal bir yardım yolu, ya bir organizasyona gönüllü olmak için iyi bir yol olabilir. evsahipliğini yapmamak veya böyle bir kuruluşa para vermek. Çaresiz yaşlara yardım etmenin en iyi yolu zaman zaman benzersiz bir gruba yardım etmek için kurulmuş bir organizasyon vasıtasıyla gelir.
Kişisel olarak tanıdığımız bir kişinin, yakın bir ailenin üyesi gibi yardıma ihtiyacı olduğunda, o kişiden hangisinin en faydalı olacağını görmek istiyoruz. Sevilen birimizin ameliyattan iyileşmesi durumunda yemek getirmek faydalı olur mu? Eğer öyleyse, kişinin tavsiye ettiği ve ne yediği yemeklerden hangisinin seçildiğini bulmamız gerekir; aksi takdirde yemekler buzdolabında bir alana gelecek ve hiç yenilmeyecektir. Kişi köpekle dolaşmak ya da kediyi beslemek istiyorsa, o zaman j0b’yi yapabilir miyiz, yoksa başkası bu şekilde destek vermesi gerekip gerekmediğini bilmemiz gerekir. Bireysel ihtiyaçların karşılanması tamamlandıysa, muhtemelen yapılması gereken şey budur. Kişi ve arzuların bir listesini alırken, bir grup aile üyesi ya da arkadaşı düzenlemek önemlidir; böylelikle, yardım faaliyetlerinde mümkün olan çok miktarda insan katılabilir. Tek bir kişi olarak kişisel sorumluluklarını, şu an için kişisel işlerini yapamayacakları sevilen birinin sorumlulukları kadar etkin bir şekilde tutmak da zor. Bazen, sevilen birine yardım etmenin en etkili yolu, bir grup yönetici örgütü düzenlemektir. & Rdquo
Kendisi için bunu yapmak için motive olmuş olsaydı, gerçekten kendilerini güçlendirebilen çaresiz bir kişiye nasıl yardımcı olacağını bilmek daha zor olurdu. Cesaret, ahlaksızlık ve kararlılık eksikliği yüzünden kendilerini dışarıda bırakabilecekleri bir umutsuzluğa götüren kişilerin hepsini biliyoruz. Benim bakış açımdan, bu insanlar bugün bir umut enerjisine manevi bir kalkınma istiyorlar. Kendilerinden sorumlu oldukları konusunda psikolojik bir anlayışa ihtiyaçları var. Bu vakalardan birçoğunda, bireylerin sağlık bakımını aramalarını veya bir terapisti görmelerini öneririz. Kişi reddettiğinde, kendine yardımcı olmayacak bir kişiye nasıl yardım edileceğini bilmek gerçekten zor oluyor. Telefon görüşmeleri ve ziyaretler önemli ölçüde destek sağlamak için görünmüyor gibi sık sık tek seçeneğim bu umutsuzluk içinde bir kişi için dua etmektir bir noktaya ulaşmak. Bu durumlarda, yaptığım telefon görüşmeleri ve ziyaret sayısına da bir sınır koymalıyım, çünkü sonunda sonunda depresif ve sinirli hale gelebilirim. Ancak, iletişimi kesmek istemiyorum, ancak sınırları belirlemelisiniz. Kendilerine yardım edebilecek ancak yapamayan bireylerle zaman zaman sınırlar belirlemeliyiz.
Diğer insanlara yardım etmek, her birimiz için ruhsal yolun önemli bir bölümünü oluşturuyor. Diğer kişileri destekleme zamanı kazanmak zor ve sıklıkla dolar paylaşmamız karmaşık. Ama biz kendimiz açlığa kapılmadıkça ve kendimize bakamayacağımız sürece, ihtiyaç duyanlar için sunduğumuz her seferinde kişisel limitlerimiz dahilinde nakit para toplamalıyız.
Medyum Orta Carole Lynne
***