Bolluk veya Kıtlık: Soru bu

Bereket çekmek, istediğiniz her şeyi elde etmek ve çok daha fazla ses fantastik düşüncesi var mı? Hayatında şu anda bolca yaşamaya aldırmazsın, değil mi? Kim istemez ki! Bununla birlikte, çoğu bireyin bolluğun varlıklı, çift ve elit insanlar için olduğunu düşünmeye çalışacağım. Hayatımızda bolluk istemediğimiz değil. Temelde bolluk yabancı ve erişilemez gibi görünüyor.
Üzücü gerçek, çoğu insan temelde bolluğu kendileri için bir olasılık olarak görmemektedir. Ve hepimiz biliyoruz ki, göremediğimiz şeyleri “sahip olamayız”. Dünyayı incelemek için yaygın ama verimsiz olan bu yol, benim “kıtlık” zihniyetinden bahsettiğim şey. Kıtlık içinde yaşayan bir birey, çevrelerindeki egemen varlıkları süzen bir peçe vasıtasıyla dünyasını “görür”. Doğal olarak, bu bakış açısına göre çalıştığımızda, dünyadaki uzmanlığımız kıtlığın biridir. Bu nasıl olamaz?
Çoğumuz, hayatın kesintisiz bir mücadele olduğunu düşünmek için yetiştirilmiştik. Vesilelerle yaşanan sıkıntılardan kurtulma olabileceği gibi, hayat gerçekten de çoğunlukla zahmetten ibarettir, sorun, işlev, ekstra faaliyet ve daha da fazla işlevdir. Uzmanlığımızdan her küçük şey için üstün bir harcama değeri olduğunu sürekli olarak hatırlatmıştık. Bu “hayır rahatsızlık, hayır” sendromu. Koçluk uygulamamda genel olarak müşterilerime inanılmaz bollukta ikamet edebileceklerini ve istediklerini ve hayatlarının tüm unsurlarında çok daha fazla karşılaşabileceğini hatırlattığımızı görüyorum. Benimle birlikte ne kadar çalıştıklarında, farkındalıkları kıtlık zihniyetinden bolluk gerçeğine doğru kaymaktadır. Bunu söyleyince, son derece tedrici bir yaklaşım “kıtlık” yeniden programlamak için zordur.
Çok iyi bir haber, inanç ve pratik tecrübeyle, “Siz de bol bol ikamet edebileceksiniz” demek için buradayım! Sadece ona “girmeyi” keşfedeceksin! Bu, bugün bile, bereket dolu bir hayatta kalabilmeniz için bile uygundur! Anahtar, düşünmeye başlamak ve yeni bir paradigmada yaşamaktır. Bu yeni paradigmayı deneyin ve dikkat edin! Bardağınızın bittiğinden bahsedin!
Bolluk Paradigması: “Gezegen güzelliği, kaynakları ve sevinci dolandırıyor ve hepsi de senin için.”
İnsanların kendilerini zorluklarla mücadele ettikleri ve kıtlık içinde yaşadıkları belirli bir amaç, bu “bolluğun tam tersi” olduğuna inanmak için yaratılmış olmalarıdır. Bununla birlikte, bu gerçekten daha uzak olamazdı. Bugün bu gezegendeki en güçlü, en maneviyeli ve en zengin insanlardan birine sorun, tam tersi sizi temin edeceklerdir. Yeterince var! Gerçekte, yeterinden fazlası var. Fakat düşünmüyorsanız, yaşarsanız ve onu hayatınızdaki bir olasılık olarak “görüyorsanız” bunu tanımayacaksınız. Önünüzde şaşkınlık olsa bile.
Wayne Dyer, bunu “Bolluk elde ettiğimiz bir şey değil, ayarladığım bir şey” dediğinde bunu güzelce özetledi.
“İçinde bulunmak” için bolluk tanımakla, orada olduğunu ve oralarda hep var olduğunu kabul ediyorsun. Sadece kalbinizi, düşüncelerinizi ve ruhunuzu her an çevreleyen “fazlasıyla yeterli” yle açmanız için bekliyor. Bu bolluk sürekli olarak sizin için, her birimize açıktır.
“Fakat,” belki de, “Kıtlık zihniyetinden bol görme ve cazibe kaymayı nasıl yaparım” diye sorabilirsiniz.
Dünyadaki kumaşın içine bolluk paradigmasını sığdıran bu “gezegeni benimsemek ve birleştirmek” için öncelikle onu “seçmek” zorunda kalmaya başlamak için. Bu uygundur, bolluk, hayatımızdaki birçok faktör gibi, bir seçenektir. Artık yaşamınıza, deneyimlerinize ve gezegeninizde bolluk dolu olma düşüncesine karar vermek hakkında son derece kasıtlı olmak için ideal bir başlangıç ​​yapabilirsiniz.
Başlangıçta bu, anı-anı seçimidir. Ancak, bolca düşünmeyi seçtiğiniz ve sizi bekleyen “yeterli yetecek kadar” ilgisini çekmeye başladıkça, bolluğu her fırsatta önünüzde gören “görmek” seçiminden ziyade “sezme” sezgisel olarak kendi kendinize kavuşacaksınız.
Öyleyse berekete “uyum” başlatmaya hazır mısınız? “Kıtlık perdesinden yoksun” olarak yaşamaya ve bu bolluğun devamlı olarak verdiği, çoğunlukla size sunulan bilgi birikiminde yaşama hazır mısınız? Sadece gözünüzü beklemektedir ve hayatınızda tezahür edebilmek için büyümek için yoğunlaşıyorsunuz.
Hayatınızın hükümranlığını elinize alıp, uzmanlığınızın kasıtlı bir yönünü çevreleyen bolluğa uyum sağlamanın zamanı geldi. Bolluk alanına hoş geldiniz!
Kapatma ve Eylem Ürünleri:
1. Çevrenizdeki gerçek, somut ve maddi olmayan bolluğun kasıtlı olarak farkında olun. Bu farkındalığınızı bilinçinizin ön planında tutun. Konsantrenizi çevresindeki bolluğa korumak vakit geçirecek ve çalışacaktır. Sonunda, bu yeni zihniyet üretme konusunda ne kadar kararlıysanız, hayatınız boyunca çekmeye ve uzmanlaşmaya başlayacağınız çok daha bolluğun farkına varacaksınız.
2. O gün oynadığı şaşırtıcı insanları, zengin güzellikleri ve görkemli bolluğu “ayarlama” ve hatırlatarak onu hemen her gün bitirmeyi günlük bir alışkanlık haline getirin. O halde, dinlenebilirsiniz, kesinlikle dinlenin, şu anda bol miktarda yaşadığınız bilgi birikimine ayarlıyorsunuz ve şimdi bile hayatınıza çekiyorsunuz.
Size yeni paradigmanızla tarzda göndermek için bu teklifi sunuyorum.
“Evren, sabırlı bir şekilde büyümek için fikirlerimizi bekleyen büyülü öğelerle tamamlandı.”
 Eden Phillpotts
İşte size kasıtlı olarak hayatınızda ihtiyaç duyduğunuz tüm bollukları “ayarlamak” için, sonra bazılarını!