Bir Borç Tahliye Sistemini Seçmek Neden Organizasyon Borçlarını Aşmak için Duyarlı Bir Taktik Olabilir?

Çoğu girişimci, küçük işletmeler konseptine ve içerdiği teknolojiye güvenmekle birlikte, işletmeyi başarılı bir hale getirmek için gerekli olan fonları elde etmenin son derece kolay olmadığını da kabul eder. Bu, borç verenler, borç verme politikaları hakkında ek muhafazakar hale dönüşen depresyon sonrası döneminde özellikle doğrudur ve kredi geçmişine sahip olmaksızın, yeni başlayanların ve kompakt şirketler ile bağlantılı olan diğer tehditleri almamaktadır.

Bu genellikle küçük işletme sahiplerini, erişebildikleri herhangi bir krediyi genellikle elverişsiz şart ve durumlarla çözmeye zorlar; bu da, girişimin başarıyla tamamlanarak daha da sağlam bir temel almalarını umuyor. Sıklıkla, size teminat olarak bireysel varlıklar sunmak veya bireysel teminatları uygulamak zorunda kalmışlardır bile.

Zor Times, muhtemelen şirketleri borçlanma yolunda ilerletebilir
Endüstri ve girişim her patlama eğiliminde olduğu sürece, kaygılanmaya yol açan bir şey yoktur, yine de, sıklıkla böyle değildir. Piyasalar olumsuz döndüğünde, küçük işletmeler her bir para akışı ve karlı havayla hareket ederek mücadele etmeye başlayabilir. Bu gerçekleştiğinde, kuruluş sahibi kuruluşu sürdürmek için zor bulabilir. İşletme ve bireysel krediler üzerindeki borç yükümlülüklerini kredi kartları gibi düzgün bir şekilde yerine getirmenin imkânsız olduğu muhtemeldir. İşletmeyi elinde tutmak zorunda kalmak, sahibin güvenlik olarak bireysel varlıkları daha fazla ödünç alması ve hatta yükseliş umudunda kredi kartlarını azami ölçüde dışarıda bırakması gerekebilir. Zor koşullar devam ederse, şirket muhtemelen sadece bir borç kabartma planının yardımıyla çözülebilecek bir borç tuzağı yapabilir.

Borç Dışına Çıkmak İçin İşleyen Bir Program Çıkarın
Bir borç krizi ile karşı karşıya kalırsanız, bunu istemek desteklemiyor. Aksine, durumun etkili bir şekilde aşılabilmesi için bir plan çizmeniz ve tekrarlamanın önüne geçmek için bir yaklaşım çizmeniz gerekecektir. Krizin gerçek boyutuna gelince, alacaklılarınızın ve kendinizin her birinin gerçek olması kesinlikle önemlidir. Finansal senaryonuzun yeniden yapılandırılmasını mümkün kılan herhangi bir planın net ve anlaşılması kolay olmalıdır, böylece alacaklılarınıza etkisini de iletebilirsiniz.

Normal olarak, uygulanan faizin olağan miktarı ve faiz oranı gibi tüm borçlarınızın bir listesini hazırlamanız gerekir. Müfettişlerin her birinden ve mümkün olduğu kadar faizden vazgeçmek veya daha düşük bir faiz oranına geçmek için alacaklılarınızla görüşmeye çalışın. Pahalı kredi kartı borcunu yeniden finanse etmeye çalışın ve eğer mümkünse evden ve arkadaşlarınızdan sizi kurtarmasını isteyin. Başlangıçta en pahalı borcunu ödeyerek aşağı doğru hareket edin, ancak tüm alacaklıların stratejiden haberdar edilmesini sağlayın.

Sonuç
Karlı borç müzakerelerinin sırrı, borcunuzun geri ödenmesinin ve alacaklılarınızın çabalarınıza desteğinin önceliklendirilmesidir. Alacaklılarına para krizinin ciddiyetini açıkça hissedecek konumda değilseniz ve sizin önerdiğiniz taktik ideal olarak kendi çıkarlarıdaysa, iyi sonuçlar vermezsiniz.