Bilgisayar sistemi göz zorlanma ve Meibomian bezinin disfonksiyon

Meibomian bezinin işlev bozukluğu ya da MGD, birkaç şey tarafından neden olabilir ve bunlar tek bir bilgisayar sistemi göz yorgunluğunu olduğunu. Neyse ki, bir kişisel bilgisayar kullanmayı içinde alma biraz daha küçük adımlar veya diğer cihazlar yardım belirtileri olabilir. Bu yazı, ne pc göz yorgunluğu olduğunu yoluyla gider, nasıl MGD içinde neden olabilir ve ne yardım için bunu yapabilirsin.
PC göz süzüyorlar nedir?
Bilgisayar sistemi göz yorgunluğu gözlerini aşırı ve onlar yorgun olmak durduğunda getirilen. Göz yorgunluğu bir kişisel bilgisayar ekran veya diğer aygıt arayan da erişmek için oluşabilir. Normalde gözlerini dinlenme dizüstü bilgisayar göz yorgunluğu belirtileri hafifletmeye yardımcı olabilecek. Bilgisayar göz yorgunluğu belirtileri baş ağrısı, zorluk odaklanarak, Kuru göz, sulu gözler, göz rahatsızlık, bulanık görme, gözlerde ve yorgun gözlerini içerebilir.
Bilgisayar sistemi göz zorlanma nasıl Does o getirmek Meibomian bezinin disfonksiyon hakkında?
Küçük bezleri azaltın ve yağ, salgılarlar üst göz kapağı kenar boşlukları meibomian bezleri vardır hangi ne zaman biz yanıp koruması yüzey göz. Bu yağ gözyaşlarını su unsuru da hemen kurumasını engellemeye yardımcı olur. Meibomian bezinin disfonksiyon (MGD) tam olarak nerede meibomian bezleri yeterli yağ salgılar değil veya yüksek kaliteli yağı çok iyi değil kuru göz hastalığı oldukça sık bir türüdür. Normalde MGD içinde bezleri bloke ve gerçekten küçücük petrol, herhangi, alabilirsiniz ve bu göz belirtileri neden olursa olsun. Laptop ya da bilgisayar göz yorgunluğu MGD içinde yanıp sönen bir azalma nedeniyle neden olabilir. Bir kişisel bilgisayar veya eşdeğer aygıt kullanan değil uyku sersemiyken gerçekten olması gerektiği gibi normalde çoğu kişiler, bu önemli ölçüde daha az daha zaman bir bilgisayar sistemi avcılık değil yanıp sönen % 60 kadar olabilir. Yanıp sönme fiyat düşürdü, sık sık hangi gözyaşlarını sulu öğesinde daha hızlı, gözlerini kurutma buharlaşır da anlaşılacağı gibi yağlar salgılanan değil. Fazla mesai bu meibomian bezinin disfonksiyon için engellemek için bezleri tetikleyebilir.
Meibomian bezinin disfonksiyon için ilaç
Birkaç farklı yardım MGD olanlar olabilir terapi vardır ve ne 1 bireyin uygun başka bir uygun değil. MGD dizüstü bilgisayar göz yorgunluğu için bağlı, bir pc kullanma şeklinizi arama başlamak için çok iyi bir konuma tek. Bir bilgisayar sistemi önünde zaman en aza indirmek çalışırken özellikle yanıp sönmeye iş, ama hatırlamak için bir pc kullanıyorsanız ve sulu Bakımı-ecek çekmek zor olabilir. Ayrıca 20-20-20 ile uymak için deneyin kural neredeyse her 20 dakika ve rsquo 20 feet uzağa–dan senin perde 20 saniye boyunca bak. MGD olanlar büyük olasılıkla-ecek lüzum bu diğer birleştirmek ve ısıtmalı göz maskeleri gibi lsquoat ev ve rsquo ilaçlar göz alarak omega 3 takviyeleri ve muhtemelen diğer ilaç Masaj, yapay gözyaşı damlaları, kapak. İle birlikte kullanılan zaman MGD ile yardımcı fantastik faydaları sağlayan sağlanabilir diğer tedaviler vardır bir göz doktoruna veya göz Kliniği ve lsquoat konut ve rsquo terapiler
ve E-göz yoğun düzenlenir darbeli ışık (IRPL) ve ndash E-aygıt renkliden oluşturur gözde ışık yeni IRPL (düzenlenmiş Yoğun Atımlı Işık) teknoloji uygulayarak Geniş puls boğa. E-göz bir tedavi alan (elmacık kemiği ve tapınak alanı göz hakkında) birden parlamak bir darbe tren oluşan ışık serbest bırakır. Bu tedavi alanı içinde sinir dalları bulunmaktadır ve bu sinir dalları meibomian bezinin sinirler için bağlandıktan. Ne zaman bu sinir dalları E-göz (IRPL) ile parladı meibomian bezleri içinde uyarıcı bir tepki neden olur ve onlar bir kez daha düzenli petrol katman salgılanmasını devam etmeye başlar ve göz kuruluğu belirtiler kaybolur. Buna göre kuru göz hastalığı tarafından etkilenen hastalarının % 80’verimli geçecek. IRPL tek bir flash değişen şiddetlerde alt yanıp söner yapmak yapılabilir mi, bu hangi geleneksel IPL ile mümkün değil özellikle MGD, terapi ile benzersiz tedavi potansiyelleri sunar. E-göz yayar bir ve lsquocold ışık ve rsquo ve non-invaziv, tamamen acısız ve göz küresi için tamamen zararsız.
ve boğa MiBo Thermoflo ve yardımcı olmak için bir tedavi bu ndash MGD acı rahatlatmak. MiBo Thermoflo yavaşça Isıtma ve dış göz kapaklarının masaj çalışır. MiBo Thermoflo hafif bir masaj için ultrason jeli ile birlikte dış göz kapağı cilt sürekli kontrollü ısı sağlar. Isı derin doku emilir gibi sertleşmiş yağlarda meibomian bezleri aşağı tatili. Bir reçete tedavisi planla meibomian bezleri için sağlıklı bir gözyaşı film yapmak eğilimindedir daha ince ve daha net yağlar serbest bırakır. MiBo Thermoflo meibomian bezleri nazik el ile ifade tarafından takip edilir.