Beş gizli güvenlik tehditleri size gereken Know About

İnternet tehdit beğenmek virüs, malware, Truva atları, scareware ve diğerleri bilgisayarınızdaki önemli bilgileri çalabilir ve bilgisayar yazılım ve donanım bileşenlerine aşırı hasar hakkında getirebilir olduğunu biliyor musun? O zaman onlar çok kolay gibi mükemmel bir hedef bilgisayar korsanları ve virüs yazarlar vardır, bu tür tehditleri ile ilgili teknikleri farkında değilseniz içine senin Pc sürünme ve faaliyetlerini yayıldı. Başlangıçta bilgisayar hedefleme böyle noktalarından durdurmak için yapmak istiyorum böyle tehditler yanı sıra yordamlar onların yayılması içerecek şekilde davranışını ve sıralama bilmek noktasıdır. Böyle ortaya çıkan tehditleri ile başa yardımcı olmak için bu kısa makalede beş gizli güvenlik tehditleri hakkında veriler sağlar.

Aşağıda hakkında konuştuk 5 gizli güvenlik tehditleri hakkında bilmeniz gerekenler şunlardır:

Kısaltılmış URL’ler

Tweets ve diğer elektronik e-postaları çoğunluğu için ilgili bağlantılar Hizmetleri tarafından kısaltılır. Aslında rağmen bu bağlantıları hızlı ve kullanışlı ama onlar muhtemelen yüksek derece güvenlik tehditlerine karşı PC’ler kalmasına neden olabilir. Bu kısaltılmış URL’ler sadece riskli onlar asla hedef ve kaynağı hakkında herhangi bir ipucu, çünkü sonuç olarak onlar çok kolay kullanıcıya dosyaların yanı sıra kötü amaçlı Web siteleri için virüs Yazarlar ve bilgisayar korsanları tarafından yararlanılabilir.

Bu tür tehditleri ile başa çıkmak için bir URL Önizleme ‘Genişletin My URL’ ve ‘Uzun URLPlease.’ gibi eklenti ayarlamanız gerekir Bu plug-ins yararlı sade bir şekilde çünkü onlar Web tarayıcı eklentileri veya web sayfasını yüklemeyi veya hesap açmadan önce kısaltılmış URL’leri doğrulamak uygulamalarını sunuyoruz. ExpandMyURL biri böyle eklenti ilk konumu web siteleri doğrular ve onlar tespit eğer onları yeşil, güvenli işaretleyerek URL’leri onayladı.

Sosyal ağ sahtekar dikkatli olun

Sosyal ağ internet siteleri ile çalışma bugünlerde özellikle gençlik ve işyeri müdavimleri arasında bir eğilimdir. Olsa da, bu siteler paylaşım fotoğrafları ve videoları gibi bilgileri bir sürü yardım ama onlar da bazı ciddi güvenlik tehdit bizim PC’ler için poz. Sosyal ağ web siteleri aracılığıyla, LinkedIn ve Facebook üzerinden birçok kişi temelinde güven olmadan yüz yüze herhangi bir tanıdık bağlı. Saldırganların veya hackerlar yarar bilgi ve bağlantılarınızı on-line persona ilgili gerçekler kazanılması by güven bu güvenlik açığından ve olağanüstü başarı elde.

Truva atı metin

Bazen, bir teklif kötü amaçlı sitelere kullanıcı alarak hayati verileri çalmak için saldırganlar tarafından gönderilen ekonomik kurum veya ağ hizmeti sağlayıcınızdan ama gerçekte bu iletileri spam var gibi görünen bu süre spam mesajları metin mobil cihaz almak. Bu trojan güncelleştirme yüklemek için kötü amaçlı bir Web sitesi veya istek izni kullanıcıya yönlendirmek için oluşturulur. Bu şekilde onlar Mobil cihazınızın ayarlarını dönüştürmek ve kullanıcı adları, parolalar ve cihazın açısından çok önemli diğer veri elde etmek hackerlar etkinleştirin.

Güvenlik açığı bulunan Wi-Fi etkin noktaları

Orada kolejler, havaalanları, oteller ve diğer bireylerin içeren çeşitli kamu yerlerde olduğu gibi ücretsiz Wi-Fi ağlar trend bu gün artmaktadır. Bu ağlar kabul edilmektedir güvensiz bu hackerlar tarafından kullanılabilir. Saldırganların normalde masum kullanıcıları tuzağa düşürmek için kötü niyetli bir kablosuz ağ kurmak. En hızlı şekilde, kullanıcılar bu ağlar yoluyla bağlanmak, saldırgan get Pc site ziyaretçilerinin tutun ve kullanıcı adları ve parolalar gibi temel ayrıntılar elde etmek.

Uygulanmamış yazılım

Son ama değil en azından güvenlik riskleri PC’niz için çoğu uygulanmamış yazılım programı sade bir şekilde çünkü onlar saldırganların çalışmalarını çok daha kolay. Microsoft ürünleri için güvenlik açıklarını tespit uzun olmuştur ama şimdi iş ikilemi fark etti ve düzenli güncelleştirmeler yamalar şeklinde başladı. Adobe ve Java programları gibi üçüncü parti uygulama sorumludur Ayrıca güvenlik açıkları için onlar yol kesmek içine senin Pc yönlendirme için vermek gibi.

Bu Emanet delikler fiş için ideal bir yoldur güvenlik güncellemeleri ayarlamaktır. Ayrıca, bu tür saldırılardan PC’nizi korumak için antimalware ve güvenlik duvarı yazılım programı ayarlamalısınız. Bilgisayarınızı güvenli en önemli işletme, teknik ve diğer uygulamalar genellikle güncel muhafaza etmektir.

Yukarıda tartışılan hakkında bilmeniz gerekenler beş gizli güvenlik tehditleri vardır. Bu tehditler öğrendiğinizde, onlara koruma alın ve bunları Pc bozma önlemek için geliştirilmiş bir konumda olacak.