Başarılı bir Özel İyileştirme Planı için 7 İpucu

Bireysel bir geliştirme programı geliştirmek belirli bir noktadır; Google’da arama yaparsanız, böyle bir plan yapmanıza yardımcı olmayı amaçlayan makaleler ve diğer kaynaklardan hiçbir sıkıntı çekmeyeceksiniz.
Güçlü bir kişisel iyileştirme planı üretmek için ek bir nokta var; bu, hırslarınıza ulaşmanıza ve istediğiniz olmanız için size yardımcı olacak bir tek kişilik.
Aşağıdaki öneriler gerçekten yapmak istediğiniz şeyi yapacak bir strateji oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
1. Neden bireysel bir iyileştirme stratejisi oluşturduğunuzu öğrenin. İdeal olarak, derin yaşam değişiklikleri yapmayı ve taahhüdünle ilerlemek için ivme yaratmayı taahhüt ettirmek için olması gerekir.
2. Programınız hakkında eleştirel olun. Gerçekten şık olduğu için ya da sadece neden olduğunuzu düşündüğünüz sebeplerden dolayı yapmadığınız değişiklikleri üretmekle ilgilenmiyorsanız, bir program yaratmaya zahmet etmeyin.
3. Etkili bir şekilde yapmak için zaman ayırın. Kişisel gelişim planı, hayatınızı ayarlamanıza yardımcı olabilir, ancak sizin için hayatınızı değiştirmez. Size bir şey ifade eden üstün bir program yaparsanız, inanılmaz sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir. Ama eğer iyi bir program yapmazsan, bu programdan pek fazla yararlanamazsın. Güzel yapın.
4. Planınızı gözden geçirin. Oluşturduktan sonra düzeltin, özel olarak hissedene kadar düzeltin ve daha sonra ihtiyaçlarınıza uymadığı zaman zaman ilerledikçe düzeltmeye devam edin. Çekmeceye koymayın ve unutun.
5. Programınızla vakit geçirin. Yine, bir çekmeceye yapıştırmayın ve onunla çalışması için yerinde bırakın ve yanında bulundurun ve kullanın. Yaşamınızın bir unsurunu, her günlük programınıza göre yapın. Planladıklarını yap.
6. Bireysel gelişim stratejinizi daraltın. Her şeyi yapmaya çalışmak yerine, aynı anda 1 yaşam alanına yoğunlaşın. Tek bir sayı yapın. Sadece ilişkilerinize konsantre olun ve o bölgede gelişme çabalarınızı gösterin. Sonra özel hayatınıza konsantre olun. Veya konsantre olmak istediğiniz herhangi bir bölgede, ancak her seferinde bir bölgede.
7. Gereksinimlerinize uydurun. Bunun kişisel gelişim planınız olduğuna dikkat edin, bu nedenle yaşamınıza uygun hale getirin. Hayatınızı, sizin için işlev görmeyen bir şablon stratejisine uyacak şekilde ayarlamaya çalışmayın. Yapabileceğiniz en kötü şey budur. Programınızla rahat olmak istiyorsanız, bu da kişisel hayatınıza kalıp tutturulduğunu gösterir.