AODV, Topolojiyi tutturmaması gereken Mobil Geçici Ağlar için oldukça basit, çevre dostu ve verimli bir yönlendirme protokolüdür.

AODV, Topolojiyi tutturmaması gereken Mobil Geçici Ağlar için oldukça basit, çevre dostu ve verimli bir yönlendirme protokolüdür. İsteğe bağlı rota keşfi ve DSR’den atlamalı rota alımı ve hop-by-hop yönlendirmesi, DSDV’den düğüm dizisi numaralarının kullanılması, algoritmanın topoloji ve yönlendirme bilgisi ile başa çıkmasını sağlar. Ayrıca, düğümler tarafından alınan herhangi bir RREP, tatil noktası sıra numaralarını kullanarak nihai olarak çoğaltılmış olan RREP ile zıttır ve önceden yayılmış olan RREP’lerden daha yüksek değilse, atılır. Girdiler içinde kaynak ve hedef sıra numaraları ile birlikte bulunan diğer faydalı veriler, rota girdisine ilişkin ihale durumu bilgisi olarak bilinir. Bu yol için canlı komşularla ilgili bilgiler, her bir enerjik tedarik düğümüne, hedefe giden bir yol boyunca bir köprü koptuğu zaman bildirilebilecek şekilde muhafaza edilir. Minimal uzay karmaşıklığı: Algoritma, enerjik yol içinde bulunmayan düğümlerin bu rota hakkındaki ayrıntıları korumamasını pozitifleştirir. Yönlendirme tablolarını güncelleyen aktif bir yoldaki tüm ara düğümler ek olarak bant genişliğinin en fazla kullanılmasını sağlar.

Ve rota isteği zaman aşımı zamanlayıcısının amacı, ters yol yönlendirme girişlerini enerjik rotada bulunmayan tüm düğümlerden temizlemek içindir. Döngü içermeyen güzergahlar: Algoritma, aynı yayın kimliği için daha iyi olmayan paketleri atan düğümlerin kolay mantığını kullanarak, döngüsel olmayan rotaları korur. Zira, eğer bu ara düğüm benzer tatil yeri için başka bir tedarikten herhangi bir RREQ alırsa, bu yönlendirme tabloları tekrar tekrar kullanılabilir. Hatta aynı fikir, AODV yönlendirme protokolü tarafından da uyarlanmaktadır. Yüksek rota keşif gecikmesi: AODV reaktif bir yönlendirme protokolüdür. DSDV, ağdaki her bir düğüme giden rotaları koruyan proaktif bir yönlendirme protokolüdür, oysa talep üzerine veya rota gerektiğinde izi bulan reaktif bir yönlendirme protokolüdür. Belirli bir tatil yerine bilgi göndermek için, DSDV yönlendirme protokolü her düğüm için yönlendirme tablolarındaki tüm yolları koruduğundan, bir yol bulmak zorunda değildir.

Protokol periyodik dünya reklamları gerektirmediğinden, dışarıdaki bant genişliğine olan talep daha azdır. Kuşkusuz, mobil güvenliğe olan talep, yalnızca tüketici tarafından erişilebilen arka ofis uygulamalarına erişebildiğiniz için yüksek derecelendirme gerektirir. En güncel yönlendirme verileri: Güzergah bilgileri talep üzerine alınır. Ağdaki her mobil düğüm, rota masasındaki meraktaki her tatil yeri için bir rota tablosu girişi tutar. Basit: Her biri yönlendirici olarak davranmadan, basit bir yönlendirme masasını koruyarak ve yol bulma isteği başlatan kaynak düğümü ile topluluğun kendi kendine başlamasını sağlamak için kolaydır. Bir düğüm (örneğin, ‘S’ tedarik düğümü) bir başkasıyla konuşması gerektiğinde (örneğin, ‘D’ hedef düğümü), yayın kimliğini artırır ve bir RREQ yol paketini komşularına yayınlayarak yol keşfi başlatır. DSDV’de yayın, rota güncellemelerini sürdürmek için düzenli aralıklarla yapılır ve AODV’de, yerel bağlantıya dikkat etmek için komşularına yalnızca iyi günler iletilir. Ancak, AODV ile durum böyle değil, çünkü yalnızca komşularına hiya mesajlarını iletiyor. Ancak, AODV’de ek yük çok daha azdır, çünkü yerel bağlantıyı korumak için küçük masaları tutar. Yol Seçimi: DSDV, her bir hedefe birden çok yol tutmanın bir alternatifi olarak yalnızca mükemmel yolu korur.

DSDV yönlendirme algoritması, bir rota için en güncel bilgileri güncellemek için bir dizi miktar fikrini korur. Ayrıca, bir RREP yayılmasından sonra, eğer hiç kimse bulamazsa, daha büyük hedef sıra miktarına sahip bir RREP alırsa, yönlendirme verilerini bu en son yolla günceller ve yaymaktadır. En etkili yönlendirme verileri: Bir RREP yaydıktan sonra, eğer bir düğüm daha küçük atlama sayımı olan bir RREP alırsa, yönlendirme bilgilerini bu daha iyi yolla günceller ve yayar. Daha büyük bir ekran ve kamera, medya takıntılı pazardaki ilerlemesine ışık tutuyor. Shuttercase 2.0, fotoğraf ve video çekimi için akıllı telefon ergonomisi üzerine geleneksel bir digicam ile uğraşmayı seçen iPhone fotoğrafçılarına ve film yapımcılarına yöneliktir. İPhone 4, 4S, 5 ve 5S içindeki işlemcinin gerçekten Samsung tarafından yapıldığını belirten çok eleştiriler aldım. Bu konumlarda, Samsung Company tarafından üretilen enfes ve kesin tabletlere, genellikle daha yüksek dersler olmak üzere, toplumların elitleri tarafından büyük ölçüde erişilebilir.