Anlamlı Hayat İçin 7 Yöntem

İş yerinde ve evde günlük yoğun programlar, hayatının hangi yolları kaybetmiş gibi hissetmesine neden olabilir.
Hayatın her şeyin olduğu gibi büyümesi ve oyunun olmaması gibi. Son başvuru tarihleri, e-postalar, evrak işleri, randevular, diğer insanlarla ilgilenme, ev işi ve bahçe işi kadar etkili bir şekilde, aşırı işlenmiş, stres altına alınmış, bunalmış, tükenmiş ve hatta boş kalmış hissedebilirsiniz.
Öyleyse orada başlamak için olsaydı, hayatımıza nasıl geri vaat getirebiliriz?
1. Kendinizi tekrar doldurun. Evde ve işyerinde yoğun yaşam tarzları nedeniyle, kendinizi yenilemek için zaman ayırmanız çok önemlidir.
Fiziksel olarak, duygusal olarak ve en önemlisi manevi olarak kendimizi yetiştirmek ve bakım yapmak için refahımız için yaşamsal önem taşımaktadır; böylece yenilgi ve tükenme hissi bırakmamakta, alternatif olarak bir uyum mekânını restore edip yenilemektedir.
iki. Arkadaşlarınızla bağlanın. İş ve aile üyeleri başlangıçta geldiğinden, arkadaşlarınızla iş birliği yapmak zaman kazanmak zor olabilir.
Saçınızı dökmek ve tüm eğlenceyi unutmak için vakit geçirmek ve bazı eğlence zamanlarında zevk almak önemlidir.
Öğle yemeğine, akşam yemeğine, bir şova, spaya, bir Barbekü elde etmeye ya da golf oynamaya devam edip etmediğine bakılmaksızın, randevularınızdan çıkıp arkadaşlarınızla vakit geçirmeniz ne kadar önemli?
Gülerek, sohbet etmek, tezahşat yapmak, paylaşmak ve en önemlisi, dostluğun keyfini çıkarmak.
üç. Ar-Ge, zor günlerden dinlenmek ve rahatlamak zorundayız. Her söyleyerek tatil olması gerekmiyor, ancak ayağınızı kaldırıp gevşetmek ve stres atmak için biraz zaman ayırmanız gerekiyor.
          Gerilme yerine rahatlama mekânından sorunlar çıkardığınızda, daha verimli, daha yaratıcı, daha sakin ve mutlu olursunuz.
İşine tapıyorsun ve işlevi hissetmiyor ve yine de dinlenmek için zaman ayırmanız hayati önem taşıyor.
4. Destek isteyin. Bu, birçok kişi için zorlu bir konu olabilir. Yardım istemek bazen yardıma muhtaç insanları sanki yardıma muhtaç gibi hissettiriyor, bunu yapamazsınız, zayıf olduğunuzu ya da puanlarla uğraşamayacağınızı hissediyor.
İstemek istememek de bir kişinin “gerçekten” sadece sizden talep etmeden yardım etmesi beklentisinden kaynaklanabilir. Bununla meydan okumak, sormuyorsanız ve tahmin etmiyorsanız, tahmin edin ne olacak? Neredeyse kesinlikle herhangi bir yardım edinmeyeceksiniz ve kızgın veya kızgın hissetmeye devam ediyorsunuz.
Delegasyon yalnızca üretken değil aynı zamanda değerlidir. Size en iyi önemi ne ve ne yapmak için zaman bırakır ve sizinle ilgileneceğiniz zamanı boşa çıkarması nedeniyle çok önemlidir.
beş. Doğa ile bağlan. Doğanın nabzıyla bağlantı kurmak için gereklidir.
Tabii ki açık havada bir işiniz olmadığı sürece, zamanımızın büyük bir bölümünün kapalı mekanlarda olduğu gerçeği göz önüne alındığında, iç enerjinizi temiz hava, güneş ışığı ve birlik ile genişletmenin avantajlarını elde ediyorsunuz demektir (ancak o halde hala çalışıyor demektir) organik küre ile.
Kuşları dinleyin, hayvanları izleyin, çiçekleri görün ve koklayın, güneşin sıcak ışınlarını ıslatın, temiz havanın içinde solun ve mavi gökyüzüne bakın, bulutlarla uzaklaşın, yakın göl veya okyanuslarda ayaklarınızı ıslatın , bir ağaca sarılın veya bir hamak veya çim sandalye üzerine yatın.
Bu sakin zamanlar beden, zihin ve en önemlisi ruhu yeniden canlandırır.
altı. Meditasyon. Meditasyon yaparken içerideki sessizliğe bağlanırsın. Düşüncelerinizden ve kutsal bir birlik alanına doğru ilerliyorsunuz.
Tanrı’nın elinde, huzur içinde ve tamamen dinliyorsunuz. Ayrılık yerine birliğin bilincindesiniz.
Bu soluk alanında kapsamlı özgürlük, amaç, tapmak, yardım, sevinç ve barış var.
Genel olarak meditasyon yaptıktan sonra, yalnızca birkaç dakika bile olsa, rahat, yaratıcı, yenilenmiş, merkezlenmiş ve dengeli hissediyorsunuz. Armoni bir kez daha sonra tekrar restore edilmiş gibi.
7. Gerçekten hoşunuza gidecek bir şey bulun ve ekleme yapın.
Golf oynamaktan, spa’ya giderken, yoga yaparken, egzersiz yaparken, resim yaparken, yazarken, okuduğunda, fotoğraf yaparken vb. Değer veriyorsa sevinirsin, fazladan bir şeyler yapmak için zaman ayırın.
Bu, anlamlılık duygusunu teşvik ettiği için keyif aldığınız şeyleri yapmaya zaman ayırdığınız için kritik önem taşır.
Herhangi bir hobi veya ilgi alanına sahip değilseniz, farklı caddeler keşfedebilirsiniz. Unutmayın, enformasyon yapmaya kalkışmadıkça hiçbir şey bilmiyorsun, eğlenceli bulduğun şey konusunda kendini şaşırtabilirsin.
Hayatın doğru anlamı onu mümkün olduğunca sabır ve barış gibi büyük keyif, şefkat, affetme olarak doldurmaktır.
Sorunlara ihtimaller olarak baktığımızda, kendimize ve başkalarına, olduğumuz şekilde büyümek, öğrenmek ve genişletmek için izin veriyoruz.