Anlamlı Hayat İçin 7 Yöntem

İşyeri ve konutta günlük yoğun programlar, hayatının anlamını kaybetmiş gibi belirli bir duygu bırakabilir.
Hayatın tüm işleve dönüştüğü ve oyunun olmaması gibi. Son başvuru tarihleri, e-postalar, evrak işleri, randevular, diğer bireylerin bakımının yanı sıra ev işleri ve bahçe işleri yapmak sizi fazla çalışmış, vurguladı, bunalmış, tükenmiş ve hatta boş gibi hissetmenize neden olabilir.
Öyleyse orada başlamak için olsaydı, hayatımıza nasıl geri vaat getirebiliriz?
1. Kendinizi tekrar doldurun. Hane halkındaki yoğun yaşam tarzlarından dolayı ve kendi kendine yenilemek için zaman ayırmak önemlidir.
Fiziksel olarak, duygusal olarak ve en önemlisi manevi olarak kendimizi yetiştirmek ve beslemek için refahımız için gerekli olan şey, yenilgi ve tükenme hissi bırakmamak, bunun yerine bir uyum mekânını restore etmek ve yenilemektir.
iki. Arkadaşlarla iletişime geçin. İşlevin ve sevdiklerinizin başta geldiği göz önüne alındığında, arkadaşlarınızla iş birliği yapmak zaman geçirmek zor olabilir.
Saçınızı dökmek ve tüm eğlenceyi unutmak için vakit geçirmek ve bazı dinlenme zamanlarını sevmek çok önemlidir.
Öğle yemeğine, akşam yemeğine, bir şova, spaya, bir Barbekü ya da golf oynamaya vb. Gidip gitmese de, ne ve rsquos önemli olduğunuzu, iyi arkadaşlarınızla zaman geçirmekten mi yoksa randevularınızdan mı vazgeçersiniz.
Gülerek, sohbet etmek, tezahşat yapmak, paylaşmak ve en önemlisi, dostluğun keyfini çıkarmak.
3. R ​​& R. İstediğimiz günlerden dinlenmeye ve gevşemeye ihtiyacımız olacak. Her söyleyerek bir tatil olması gerekmiyor, ancak ayağınızı kaldırıp gevşemeniz ve boşaltmanız için biraz zaman ayırmanız gerekiyor.
          Baskıdan ziyade gevşeme alanından şeyler yaptığınızda, çok daha üretken, çok daha yaratıcı, sakin ve mutlu oluyorsunuz.
İşinizden gerçekten hoşlanırsanız ve iş gibi hissetmiyorsa bile, yine de dinlenmek için vakit ayırmak çok kritiktir.
4. Yardım isteyin. Bu günümüzde birçok insan için zor olabilir. Zaman zaman yardım istemek, ihtiyaç duyduğunuz gibi yaşamakta olduğunuz gibi hissediyorsa, bunu yapamazsanız, zayıf olduğunuzu veya sorunları yönetebildiğiniz gibi hissediyor.
Sormak istememek de, belirli bir kişinin “talep etmesini” sağlamazsanız yardımcı olması gereken “gerçekten” gerektiğini düşündüğümüz gerçeğinden kaynaklanabilir. Bununla ilgili sorun, eğer sormazsanız, tahmin edin ne oldu? Muhtemelen yardım almak için uğraşıyorsunuz ve kızgın veya kızgın hissediyorsunuz.
Delegasyon yalnızca üretken değil aynı zamanda değerlidir. Size en iyi önemin ne olduğunu ve ne yaptığını zaman ayırıyor, çünkü sizinle ilgilenmeniz için zamanı boşa çıkarıyor.
5. Doğayla bağlantı kurun. Doğanın nabzıyla bağlantı kurmak önemlidir.
Elbette açık havada bir işiniz olmadıkça, zamanımızın büyük bir bölümünü kapalı mekanlarda geçirdiğini düşünürsek, iç enerjinizi temiz hava, güneş ışığı ve güneş enerjisiyle genişletmenin avantajlarını elde edersiniz. tamamen doğal dünya.
Kuşları dinleyin, hayvanları izleyin, çiçekleri görün ve koklayın, güneşin sıcak ışınlarını ıslatın, temiz havanın içinde solun ve mavi gökyüzüne bakın, bulutlarla uzaklaşın, yakın göl veya okyanuslarda ayaklarınızı ıslatın , bir ağaca sarılın veya bir hamak veya çim sandalye üzerine yatın.
Bu sakin zamanlar, fiziksel, zihin ve en önemlisi ruhu yeniden canlandırır.
6. Meditasyon. Meditasyon yaparken içerideki sessizliğe bağlanırsın. Düşüncelerinizden ve kutsal bir birlik alanına doğru ilerliyorsunuz.
Tanrı’nın eline barışçıl ve tamamen rahat duruyorsun. Ayrılık yerine birliğin bilincindesiniz.
Bu nefes alanında tam özgürlük, objektif, yardım, sevinç ve barış var.
Genellikle meditasyon yaptıktan sonra, yalnızca birkaç dakika bile olsa rahat, yaratıcı, yenilenmiş, merkezlenmiş ve dengeli hissedilirsiniz. Armoni bir kez daha restore edilmiş gibi olur.
7. Teşekkür ettiğiniz her şeyi bulun ve eklenti yapın.
Golf oynamaktan, spa, yoga, egzersiz, resim, yazma, okuma, fotoğrafçılık vb. Aktivitelerden hoşlanmama ya da sevmeme çok daha fazlasını yapmak için zaman kazandırır.
Bu, anlamlılık duygusunu teşvik ettiği için takdir ettiğiniz noktaları yerine getirirken zaman ayırarak kritiktir.
Herhangi bir hobi veya menfaat sahibi olmadığınızda çeşitli caddeler keşfedebilirsiniz. Aklınızda bulundurun, enformasyonu denemediğiniz sürece hiçbir şekilde keyifli bulduğunuz şeyleri kendinize şaşırtmayacağınızı bilmeyeceğinizi unutmayın.
Yaşamın gerçek anlamı, onu olabildiğince zevk, şefkat, af, keyif, sabır ve barış olarak doldurmaktır.
Zorluklara olasılıklar gibi baktığımızda kendimizi ve başkalarını, gelişme yolumuzu, öğrenip büyütüp ilerletmeyi mümkün kılıyoruz.