Anlamlı Hayat için 7 Önlem

Ofis ve evdeki yoğun programlardan günün her saati, hangi anı kaybediyormuş gibi tek bir duygu bırakabilir.
Hayatın olduğu gibi, tüm fonksiyonları ve oynamayı gerektirmez. Son başvuru tarihleri, e-postalar, evrak işleri, randevular, başkalarına bakmanın yanı sıra ev işi ve bahçe işlevi, sizi fazla çalışmış, stres altına girmiş, bunalmış, tükenmiş ve hatta boş gibi hissetmenize neden olabilir.
Peki yaşantılarına anlamı nasıl geri getireceğiz, eğer oraya her zaman başlamış olsaydık?
1. Kendinizi tekrar doldurun. Evde ve işyerinde yoğun yaşam tarzları nedeniyle, kendinizi yenilemek için zaman ayırmanız çok önemlidir.
Fiziksel olarak, duygusal olarak ve en önemlisi ruhsal olarak kendimizi yetiştirmek ve bakımını sağlamak için refahımız için çok önemlidir, böylece yenilgiye uğramış ve tükenmiş hissetmeyelim, alternatif olarak bir uyum mekânını restore edip yenileriz.
iki. Arkadaşlarınızla bağlanın. Performans ve aile üyeleri 1. sıraya geldiğinden, yakın arkadaşlarıyla birlikte çalışmak için zaman kazanmak zor olabilir.
Saçınızı dökmek ve tüm eğlenceyi unutmak için vakit geçirmek ve bazı dinlenme zamanlarını sevmek çok önemlidir.
Öğle yemeğine, akşam yemeğine, bir şova, spora, Barbekü almaya veya golf oynamaya devam edip etmediğini vs. öğrenecek olursanız, rutinlerinden ve arkadaşlarınızla zaman geçirmekten kaçınmanız gereken şey nedir?
Gülerek, sohbet etmek, tezahşat yapmak, paylaşmak ve en önemlisi, dostluğun keyfini çıkarmak.
üç. Ar-Ge, zor günlerden dinlenmeye ve gevşemeye ihtiyacımız var. Diyelimde tatil olması gerekmiyor, ancak ayağınızı uzatmak, gevşemeniz ve gerginleşmek için biraz zaman ayırmanız gerekiyor.
          Endişeden çok rahatlama alanından bir şeyler yaptığınızda çok daha üretkensiniz, daha yaratıcı, sakin ve mutlu oluyorsunuz.
İşinizden zevk alıyor olsanız bile ve dinlenmek için vakit ayırmak için hala önemli olan şeyleri gerçekleştirmek gibi hissetmezsiniz.
4. Yardım isteyin. Bu, epeyce insan için tek bir zor olabilir. Bazen yardım istemek, muhtaç insanları sanki ihtiyaç duyduğunuz gibi hissediyor, bunu yapamazsınız, zayıf olduğunuz veya puanları yönetebileceğiniz gibi.
Sormak istememek, aynı zamanda, belirli bir kişinin “gerçekten” sadece kendisinden istemek zorunda kalmamak için yardım etmesi beklentisinden de olabilir. Bununla ilgili sorun, eğer sormazsanız, tahmin edin ne oldu? Neredeyse kesinlikle hiçbir yardım almayacağını ve kızgın ya da kızgın hissettiğini fark ettin.
Delegasyon yalnızca üretken değil aynı zamanda yararlıdır. En yüksek değerin ne ve ne olduğunu söylemek için zaman bırakır ve esasen sizinle ilgileneceğiniz zamanı boşa çıkarması bakımından hayati önem taşır.
beş. Doğa ile bağlan. Doğanın nabzıyla bağlantı kurmak için çok önemlidir.
Elbette açık havada bir işiniz olmadıkça (ama yine de çalışıyorsunuz), zamanımızın büyük kısmı kapalı mekanlarda harcantığından iç enerjinizi temiz hava, güneş ışığı ve güneş ışığıyla genişletmenin olumlu yönlerini değerlendiriyorsunuzdur. organik küre ile birliktelik.
Kuşları dinleyin, hayvanları izleyin, çiçekleri görün ve koklayın, güneşin sıcak ışınlarını ıslatın, temiz havanın içinde solun ve mavi gökyüzüne bakın, bulutlarla uzaklaşın, yakın göl veya okyanuslarda ayaklarınızı ıslatın , bir ağaca sarılın veya bir hamak veya çim sandalye üzerine yatın.
Bu sakin örnekler, fiziksel, düşünceleri ve en önemlisi ruhu yeniden canlandırır.
altı. Meditasyon. Meditasyon yaparken içerideki sessizliğe bağlanırsın. Düşüncelerinizden ve kutsal bir birlik alanına doğru ilerliyorsunuz.
Tanrı’nın elinde, huzur içinde ve tamamen dinliyorsunuz. Ayrılık yerine birliğin farkındasın.
Bu nefes alanında tam bir özgürlük, amaç, takdir, yardım, sevinç ve barış var.
Genellikle meditasyon yaptıktan sonra, yalnızca bir avuç dakika bile olsa, rahat, yaratıcı, yenilenmiş, merkezlenmiş ve dengeli hissedilirsiniz. Uyum sanki bir kez daha bir an önce restore edilmiş gibi.
7. Gerçekten hoşunuza giden her şeyi bulun ve daha fazlasını yapın.
Golf oynamanın, spa’ya çıkmanın, yoga yapmanın, egzersiz yapmanın, boyama, yazma, okuma, fotoğrafçılık vb. Daha fazlasını yapmak için zaman ayırın.
Temel olarak anlamlılık duygusunu teşvik ettiği için keyif aldığınız şeyleri yapmaya zaman ayırdığınız önemlidir.
Herhangi bir hobi veya ilgi alanına sahip değilseniz, farklı caddeleri araştırın. Unutmayın, enformasyonu denemediğiniz sürece asla bilemezsiniz, keyifli bulduklarınızdan kendinizi şaşırtabilirsin.
Hayatın doğru anlamı onu, mümkün olan sabır ve barış gibi mümkün olduğu kadar keyif, nezaket, affetme ile doldurmaktır.
Sorunlarda olasılıklar olarak göründüğümüzde, kendimizi ve diğer bireyleri, durumumuzu tam olarak geliştirip öğrenir ve genişletiriz.