Anlamlı Hayat İçin 7 Adım

Ofis ve evdeki yoğun programlardan günün her saati, hangi anı kaybediyormuş gibi bir duygu bırakabilir.
Hayatın olduğu gibi her şey çalışıyor ve oynamıyor gibi görünüyor. Son başvuru tarihleri, e-postalar, evrak işleri, randevular, başkalarına bakmak, ev işi ve bahçecilik gibi etkili bir şekilde, aşırı işlenmiş, stres altına girmiş, bunalmış, tükenmiş ve hatta boş gibi hissetmenize neden olabilir.
Öyleyse orada başlamak için olsaydı, hayatımıza nasıl geri vaat getirebiliriz?
1. Kendinizi tekrar doldurun. Evdeki yoğun yaşam stilleri nedeniyle ve kendi kendine yenilemek için zaman ayırmak çok önemlidir.
Fiziksel olarak, duygusal olarak ve en önemlisi manevi olarak kendimizi yetiştirmek ve bakım yapmak için sağlığımız için vazgeçilmez olmakla birlikte yenilgiye uğratılmış ve tükenmiş bir hal almamakta, bunun yerine bir uyum mekânını restore edip yenilemektedir.
iki. Arkadaşlarıyla iletişime geç. Performansın ve sevdiklerinizin çok önce geldiğini göz önüne alarak, arkadaşlarınızla ayırdıkları zamanın ortaya çıkması zor olabilir.
Saçınızı dökmek ve tüm işlevi unutmak ve bazı dinlence zamanlarını sevmek için zaman kazanmak önemlidir.
Öğle yemeğine, akşam yemeğine, bir şova, spaya, bir Barbekü alma ya da golf oynama vb. Gibi konulara bakılmaksızın, randevularınızdan çıkıp arkadaşlarınızla zaman geçirmenin ne ve neyin gerekli olduğuna bakılmaksızın.
Gülerek, sohbet etmek, tezahşat yapmak, paylaşmak ve en önemlisi, dostluğun keyfini çıkarmak.
üç. Ar & Ge, talep eden günlerden dinlenmeye ve gevşemeye ihtiyacımız olacak. Diyelimde tatil olması gerekmiyor, ancak ayağınızı kaldırmak, rahatlamak ve gevşetmek için biraz zaman ayırmanız gerekiyor.
          Gerilme yerine rahatlama alanından öğeler yaptığınızda, çok daha üretken, daha yaratıcı, sakin ve mutlu olursunuz.
İşine tapıyorsun ve işe yaramıyor ve dinlenmek için zaman ayırmak hala önemli.
dört. Destek isteyin. Bu çok sayıda insan için zor olabilir. Bazen yardım istemek, muhtaç insanları sanki yardıma muhtaç gibi hissediyor, bunu yapamazsınız, zayıf olduğunuz veya sorunlarla baş edemeyeceğiniz gibi.
İstemek istemiyorum, bir kişinin “gerçekten de” sadece sizden talep etmeye ihtiyaç duymadan yardım etmesi “beklentisi olabilir. Bununla ilgili sorun, eğer sormazsanız, tahmin edin ne oldu? Her ihtimale rağmen, herhangi bir yardım almayacaksınız ve kızgın veya kızgın hissediyorsunuz.
Delegasyon yalnızca üretken değil, aynı zamanda avantajlıdır. Size en üst değeri ne ve ne yapmak için zaman bırakır ve önemlidir, çünkü sizinle ilgilenmek için zamanı boşa çıkarır.
5. Doğayla bağlantı kurun. Doğanın nabzıyla bağlantı kurmak için gereklidir.
Tabii ki açık havada bir işiniz olmadıkça, zamanımızı çoğunlukla kapalı alanlarda geçirdiğimizi düşünürsek, iç enerjinizi temiz hava, güneş ışığı ve güneş enerjisiyle genişletmenin faydalarını elde edersiniz. doğal dünya.
Kuşları dinleyin, hayvanları izleyin, çiçekleri görün ve koklayın, güneşin sıcak ışınlarını ıslatın, temiz havanın içinde solun ve mavi gökyüzüne bakın, bulutlarla uzaklaşın, yakın göl veya okyanuslarda ayaklarınızı ıslatın , bir ağaca sarılın veya bir hamak veya çim sandalye üzerine yatın.
Bu sakin vesileler, beden, zihin ve en önemlisi ruhu yeniden canlandırır.
altı. Meditasyon. Meditasyon yaparken içindeki sessizliğe bağlanıyorsun. Düşüncelerinizden ve kutsal bir birlik alanına doğru ilerliyorsunuz.
Tanrı’nın eline barışçıl ve tamamen rahat duruyorsun. Ayrılık yerine birliğin bilincindesiniz.
Bu nefes alanında toplam özgürlük, amaç, gerçekten sevme, sevinç ve barış var.
Genelde meditasyon yaptıktan sonra, yalnızca birkaç dakika bile olsa, rahat, yaratıcı, yenilenmiş, merkezlenmiş ve dengeli hissediyorsunuz. Sanki uyum en kısa sürede restore ediliyor gibi.
7. İstediğiniz bir şeyle karşılaşın ve ekleme yapın.
Golf oynamanın, spa’ya gidip gitmenin, yoga yapmanın, egzersiz yapmanın, boyama, yazma, okuma, fotoğrafçılık vb. Gibi konulardan ne kadar çok şey yapmanız gerektiğini düşünün.
Hayatta kalmanız, keyif aldığınız sorunları yapmaya zaman tanzim ediyorsanız, anlamlılık duygusunu teşvik eder.
Herhangi bir hobi ya da ilgi alanına sahip değilseniz, farklı caddeler keşfedebilirsiniz. Aklınızda bulundurun, asla bildiğiniz gibi, enstrümana teşebbüs etmediğiniz sürece keyif aldığınız şeylere kendinizi şaşırtabilirsin.
Yaşamın anlamı doğrudur, onu büyük keyif, nezaket, affetme, zevk, sabır ve barış ulaşılabilir olarak doldurmaktır.
Zorluklara ihtimaller olarak baktığımızda, kendimize ve diğer milletlere, olduğumuz şekilde büyümek, öğrenmek ve genişletmek için izin veriyoruz.