Aluminum Mac Mini’de Sabit Sürücüyü ve Belleği Nasıl Yükseltebilirsiniz

Apple tarafından Mac Mini, ekran, klavye veya fare bulunmayan, sevimli küçük bir çeşit unsur olan masaüstü bilgisayarıdır. Yaklaşık 7,7 inç (196 mm) karelik ve 1,4 inç (36 mm) boyunda olan gadget yaklaşık 2,7 libre ağırlığındadır. Taşınabilir ve üstün verimlilik özelliklerinden dolayı, cihaz seyahatler, ticari işletmeler turları ve diğer tatillerde hızlı bir şekilde eşlik edilebilir. 2011’in ortalarından önce, 2009 ve 2010 sonlarında yapılan tüm sunucu modeli sürümleri, tüketici seviyesinde bir Macintosh masaüstü görevi gören bir dahili optik disk sürücüsü ile birlikte geldi. Mac Mini, mevcut Macintosh serisinin altında sağlanan en seçkin 3 masaüstü çözümünden biri ve diğer ikisi de iMac ve Mac Pro.

Mütevazı boyutta uzaktan bilgisayar, bir kullanıcının bu kutuya benzer bir şeyi tam dolu bir Bilgisayara dönüştürmek için ayrı bir ekran, klavye ve fareyi eklemesine olanak tanır. Tekniğin belirli bir Sunucu sürümü, OS X işletim sisteminin (OS) bir sürümü olarak işlev görecek mütevazı bir ağ yazmak için geliştirilmiştir. Güncellenmiş unibody Mac Mini, cihazınızı bir televizyona veya başka bir gösteriye bağlamanızı sağlayan dahili HDMI video bağlantı noktası ile verimlilik, eğlence ve oyun ile ilgili istediğinizi zahmetsizce karşılayabilir.

Bazı müşteriler bu uzaktaki bilgisayarın eski sürümünde çalışıyor; bu nedenle, alüminyum bir Mac Mini’de zorlu sürücüyü ve belleği yükseltme yöntemleri hakkında konuştuk.

Alüminyum Mac Mini’de zorlu sürücüyü yükseltme önlemleri

(Aynı şeyi yükseltmek için T6 ve T8 tornavida ve en fazla 9.5 mm yüksekliğe sahip yeni bir 2.5 inçlik sabit disk veya yarıiletken sürücüye sahip olmanız gerekir)

Aşama 1. Arka kapağı çıkarmak için cihazı ters çevirin ve saat yönünün tersine bükün.

Adım 2. T6 tornavida kullanarak fanı tutan üç vidayı dikkatli bir şekilde çıkarın.

Aşama 3. Şimdi, fanı nazikçe kaldırarak ve anakarta takılı olan kabloyu çıkararak kurtulun.

Adım4. Plastik muhafazanın alt kısmında bulunan diğer T6 vidası için görünün ve tornavida kullanarak onları uzaklaştırın.

Adım 5. Plastik parçayı Mac Mini’nin kasasından çıkarın ve kenara bırakın.

Step6. Sonraki adım, yerinde tutulan anten ızgarasını 4 T8 vida ile çıkarmaktır. Hepsini yok et ve anten ızgarasını ana karttan ayırmak için yavaşça kaldırın.

Step7. En kısa sürede anten ızgarasını ortadan kaldıracağınızdan, zorlu sürücüyü bulacaksınız. Anten ızgarasının altına yerleştirilecek ve gerçekten sabit sürücüyü çıkarmadan önce sürücü konnektörünü ana karttan ayırmanız gerekecek.

Step8. Sürücüyü sabırla kaldırıp Mac Mini’den çıkarın.

Step9. Sürücü siyah bir kapakla korunacak, ortadan kaldırılacak ve sürücünün yanında bulunan iki T8 vidasını da yok edecektir. Vidalar eski tahrikten ayrıldıktan sonra, yeni vidalarınıza teker teker takın.

Step10. Eski sürücünün koruyucu siyah kapağını dikkatlice eleyin ve zorlu sürücü konnektörünü ayırın. Şimdi, bu sert sürücü konnektörünü yeni sürücünüze takın ve siyah koruma kapağını yeni sürücünüze geri yerleştirin.

Step11. 9. adımda çıkardığınız iki vidayı, cihazdaki zorlu sürücüyü uygun bir şekilde tespit etmek için kasadaki iki yuvaya oturacakları şekilde ayarlayın.

Adım 1/2. Şimdi, sürücüyü orijinal yerine geri yerleştirin ve kolay bir şekilde ayar almayı kabul etmiyorsa bir çift cımbızdan destek alabilirsiniz.

Step13. Sürücü düzgün bir noktadayken, zorlu sürücü konektörünü anakarta tekrar takın ve anten ızgarasını dört T8 vidayla sabitleyerek yerinde tutun.

Step14. Plastik koruyucuyu orijinal yerine oturtun ve T6 vidasını yerine takın.

Step15. Fan kablosunu anakarta takın ve üç T6 vidanın desteğiyle yerine en uygun fan yerleştirin.

Step16. Tüm sorunları tekrar yerine koyduktan sonra işiniz tamamlanmış demektir! Apple’ın Mac Mini’sinin yerini değiştiren tebrikler.

Step17. Arka kapağı tekrar cihaza yerleştirin ve kilitlemek için saat yönünde çevirin.

Bir alüminyum Mac Mini’de bellek (RAM) yükseltme önlemleri

(Benzerini yenilemek için T6 ve T8 tornavida ve tercih edilen depolama kapasitenizin yeni bir RAM’i isteyeceksiniz)

Aşama 1. Arka kapağı çıkarmak için cihazı ters çevirin ve saat yönünün tersine bükün.

Adım 2. En kısa sürede, arka kapaktan kurtulacaksınız; bellek bölmesini görebilecek durumda olacaksınız.

Aşama 3. Bellek yuvasının en üstündeki klipsleri sabırla geçirin ve bellek çubuğu açılana kadar bekleyin.

Adım4. Bellek çubukları artık gerçek yuvalarından biraz yükseltilecek ve bunları çekerek hızla çıkarabilirsiniz.

Adım 5. Eski olanları yenileriyle değiştirin ve cihaza ihmal edilebilir bir basınç uygulayarak benzer işlemi uygulayarak takın.

Adım4. RAM yuvaya takıldığında ve uygun yerde olduğuna emin olursanız, arka kapağı tekrar cihazın üzerine yerleştirin ve kilitlemek için saat yönünde çevirin.

Bu şekilde, alüminyum Mac Mini’nin bellek ve zor disk sürücüsünü kolayca değiştirebilir ve cihazı daha iyi verimlilik ve üretkenlik için kullanabilirsiniz. Daha güçlü depolama kapasitesine ve RAM’e yükseltme, yalnızca aygıtın hızını yükseltmekle kalmaz aynı zamanda asılı ve donma zorluklarını azaltmak için göz atma uzmanlığınızı, çoklu görev işlevselliğini artıracaktır. Bu eylem sürecinde özel bir uzmanlık ve ileri teknik uzmanlık beklenmemekle birlikte, PC’lerde yeniyseniz, genellikle teknik uzmanlardan yardım almanız önerilir. Anakartta veya aygıtın diğer önemli donanım öğelerinde yanlışlıkla entegre devrelere (IC) zarar verebileceğinden, küçük bir ihmal veya acele sizi birkaç gece endişelendirir.